3ο ΗΜΕΡΗΣΙΟ ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΘΗΒΑΣ

Γιορτή 17ης Νοέμβρη 2019

Ανακοινώνεται οτι η γιορτή του 3ου ΓΕΛ Θήβας για την 17 Νοέμβρη θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 15/11/2019 και ώρα 10:00.

Επιλογή πρακτορείου 4-ήμερης στη Θεσσαλονίκη

Σήμερα 08/11/2019, ημέρα Παρασκευή συνήλθε σε σώμα και συνεδρίασε στο Γραφείο του Διευθυντή του 3ου ΓΕΛ Θήβας η Επιτροπή που συγκροτήθηκε για την αξιολόγηση των προσφορών των ταξιδιωτικών γραφείων Κυζίκος και Τσότρας για την τετραήμερης διάρκειας εκδρομή της Γ΄ Τάξης Λυκείου στη Θεσσαλονίκη.

Δείτε το Πρακτικό κατακύρωσης εδώ

Υλοποίηση προγραμμάτων Erasmus+

Στο σχολείο μας εγκρίθηκαν να υλοποιηθούν τα κάτωθι προγράμματα Erasmus+ κατά τη διάρκεια των σχολικών ετών 2019-2020 και 2020-2021:

1) "Let 's be prepared for Tommorow 's world" και

2) "Η Ιστορική μνήμη ως εφαλτήριο για την Ευρώπη των λαών"

Στα πλαίσια των δύο προγραμμάτων πρόκειται να πραγματοποιηθούν με συμμετοχή μαθητών εκπαιδευτικά ταξίδια στην Γερμανία, Νορβηγία, Γαλλία, Ιταλία, Ισπανία και Πολωνία.

Εκδήλωση Erasmus

Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 25/9/2019 στο σχολείο μας εκδήλωση διάχυσης για το πρόγραμμα Erasmus+ με τίτλο "Ας μοιραστούμε τις ομοιότητές μας, ας γιορτάσουμε τις διαφορές μας!"

Αγιασμός

Ανακοινώνεται οτι ο αγιασμός θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 11/9/2019 και ώρα 9:30.

Ημέρες λειτουργίας των Λυκείων για την υποστήριξη της ηλεκτρονικής υποβολής Μηχανογραφικού Δελτίου (Μ.Δ.)

Οι τελειόφοιτοι θα μπορούν να προσέρχονται στο σχολείο για την απόκτηση κωδικού ασφαλείας για την υποβολή του μηχανογραφικού τους δελτίου την Τρίτη 9/7/2019 και την Δευτέρα 15/7/2019.

Κωδικοί για Μηχανογραφικά

Οι τελειόφοιτοι μπορούν να έρχονται καθημερινά στο σχολείο μέχρι την Παρασκευή 28/6/2019 για να δημιουργούν τον κωδικό εισόδου τους στην ιστοσελίδα συμπλήρωσης του μηχανογραφικού τους δελτίου.

Απολυτήρια 2019

Ανακοινώνεται οτι οι τελειόφοιτοι μπορούν από σήμερα 20/06/2019 να παραλαμβάνουν τα απολυτήρια τους.

Παράδοση βαθμολογίας

Ανακοινώνεται οτι οι οι Τελικοί Έλεγχοι Επίδοσης θα δίνονται από την Τετάρτη 19/06/2019.

Ερευνητική Εργασία"Blogs wikis: διερεύνηση-δημιουργία-χρήση-σύγκριση"

Σχολικό Έτος 2018-19

Οι μαθητές του τμήματος Α1 υλοποίησαν Ερευνητική Εργασία με θέμα: "Blogs wikis: διερεύνηση-δημιουργία-χρήση-σύγκριση "

Παρουσίαση εργασίας