bluelogofin

Kαλώς ήλθατε στον νέο μας ιστότοπο

Διαπίστευση Erasmus 2021-2027

erasmus 1

epimorfosi b1

Στο πλαίσιο της πράξης «ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΩΝ ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΩΝ ΣΤΗ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΠΡΑΞΗ (ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ Β’ ΕΠΙΠΕΔΟΥ Τ.Π.Ε.) / B' ΚΥΚΛΟΣ», του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού – Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση», ΕΣΠΑ 2014-2020, δημοσιεύθηκε στην Πύλη Ενημέρωσης της πράξης (https://e-pimorfosi.cti.gr) ανακοίνωση σχετικά με την έναρξη υποβολής αιτήσεων συμμετοχής των εκπαιδευτικών στα προγράμματα επιμόρφωσης Β1 επιπέδου ΤΠΕ της 6ης περιόδου με έναρξη στις αρχές Απριλίου 2024.

Η σχετική ανακοίνωση είναι διαθέσιμη εδώ.

panelstrat

Σας γνωρίζουμε ότι αναρτήθηκε στο διαδίκτυο στην ιστοσελίδα του ΓΕΕΘΑ:
www.geetha.mil.gr  η εγκύκλιος προκήρυξης διαγωνισμού επιλογής σπουδαστών/τριών ΑΣΕΙ, ΣΣΑΣ, ΣΑΝ
& ΑΣΣΥ ακαδημαϊκού έτους 2024-2025. Σύμφωνα με ενημέρωση του Υπουργείου Εθνικής Άμυνας
(ΥΠΕΘΑ) οι υποψήφιοι θα πρέπει να ενημερωθούν από το διαδίκτυο σχετικά με τον τρόπο υποβολής
της Αίτησης – Υπεύθυνης Δήλωσης, τα απαιτούμενα δικαιολογητικά και τις ημερομηνίες υποβολής
τους.

H υποβολή της Αίτησης-Υπεύθυνης Δήλωσης του υποψηφίου, καθώς και των απαιτούμενων
δικαιολογητικών γίνεται ηλεκτρονικά, μέσω σχετικής εφαρμογής στην ηλεκτρονική διεύθυνση

Η προθεσμία υποβολής ηλεκτρονικά Αίτησης-Δικαιολογητικών θα γίνεται από τη Δευτέρα 29
Ιανουαρίου 2024 και ώρα 08:00 έως και την Παρασκευή 9 Φεβρουαρίου 2024 και ώρα 24:00.

Δείτε την προκήρυξη πατώντας εδώ.

plirofor 3 gel new

Σας ανακοινώνουμε ότι το 3ο ΓΕΛ Θήβας κληρώθηκε να λειτουργήσει ως ΚΣΕ στην 6η περίοδο επιμόρφωσης Β1 για τις συστάδες:

• Β1.1 ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ (1 προγ/μα κατηγορίας IIb) και
  • Β1.7 ΞΕΝΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ (1 προγ/μα κατηγορίας IIb)

Η δήλωση συμμετοχής επιμορφούμενων θα πραγματοποιηθεί σε μεταγενέστερη περίοδο. Για περισσότερες πληροφορίες και για την δήλωση συμμετοχής σας στην επιμόρφωση μπορείτε να επισκέπτεστε το πληροφοριακό σύστημα https://e-pimorfosi.cti.gr.

Salonikh

Για να δείτε το πρακτικό κατακύρωσης και τις  προσφορές των ταξιδιωτικών γραφείων που αφορούν την εκπαιδευτική εκδρομή της Γ’ τάξης Λυκείου στη Θεσσαλονίκη, πατήστε τους παρακάτω συνδέσμους:

ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΚΑΤΑΚΥΡΩΣΗΣ ΙΙ

ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΚΑΤΑΚΥΡΩΣΗΣ

TSOTRAS TRAVEL

PAPAGIANNIS TRAVEL

Eventify Greece

PANELEXET

Σας ενημερώνουμε ότι εκδόθηκε η υπουργική απόφαση  με αρ. πρωτ. Φ253.2/101735/Α5/14-9-2023 (ΑΔΑ: ΩΝ3646ΝΚΠΔ-ΣΝΙ), που αφορά στο πρόγραμμα των πανελλαδικών εξετάσεων έτους 2024 με θέμα:

Α. Καθορισμός προγράμματος Πανελλαδικών Εξετάσεων μαθημάτων ημερήσιων και εσπερινώνΓενικών Λυκείων, έτους 2024.

Β. Καθορισμός προγράμματος Πανελλαδικών Εξετάσεων μαθημάτων ημερήσιων και εσπερινών Επαγγελματικών Λυκείων γενικής παιδείας και ειδικότητας, έτους 2024.

Γ. Καθορισμός προγράμματος Πανελλαδικών Εξετάσεων Ειδικών Μαθημάτων και Μουσικών Μαθημάτων, έτους 2024, για εισαγωγή υποψηφίων σε Τμήματα στα οποία απαιτείται η εξέτασή τους.

Δ. Ορισμός προθεσμίας υγειονομικής εξέτασης και πρακτικής δοκιμασίας των υποψηφίων για εισαγωγή στα ΤΕΦΑΑ, έτους 2024.

Για να διαβάσετε ολόκληρη την υπουργική απόφαση πατήστε εδώ.

agiasmos

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023 στις 09:30 π.μ.  θα πραγματοποιηθεί ο Αγιασμός στον προαύλιο χώρο του σχολείου μας.

mhx 23 f

Οι διαδικασίες για την υποβολή των Μηχανογραφικών Δελτίων (Μ.Δ. και Π.Μ.Δ) έτους 2023  ξεκινούν από την Παρασκευή 7 Ιουλίου 2023 στις 13:00μ.μ. και λήγουν τη Δευτέρα 17 Ιουλίου 2023 στις 24:00μ.μ..

Για την υποστήριξη της υποβολής του Μ.Δ., όλα τα ΓΕΛ και ΕΠΑΛ  (ανεξάρτητα από την προγραμματισμένη εφημερία)  θα λειτουργήσουν  επιπλέον την Τετάρτη 12-7-2023 και την Δευτέρα 17-7-2023.

Δείτε την εγκύκλιο πατώντας εδώ.

hl eggrafes

Από τις 28 Ιουνίου 2023 και ώρα 07:00 έως και τις 07 Ιουλίου 2023 και ώρα 23:59, όσοι/ες επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη Δημόσιων Ημερήσιων και Εσπερινών ΓΕ.Λ. -ΕΠΑ.Λ. και ημερήσιων Π.ΕΠΑ.Λ., θα μπορούν να υποβάλουν «Ηλεκτρονική Αίτηση» για το σχολικό έτος 2023-2024.

Οι αιτήσεις υποβάλλονται μέσω της εφαρμογής «e-εγγραφές», στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://e-eggrafes.minedu.gov.gr ή μέσω της διαδικτυακής πύλης: https://www.gov.gr/ipiresies/ekpaideuse/eggraphe-se-skholeio/eggraphe-ananeose-eggraphes-se-geniko-kai-epaggelmatiko-lukeio συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία.

mhxanograf 23

Οι διαδικασίες για την υποβολή του Μ.Δ. για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση και του Π.Μ.Δ. για
εισαγωγή σε Δημόσια ΙΕΚ αρχίζουν από την Δευτέρα 19 Ιουνίου και θα λήξουν περί τα μέσα Ιουλίου. Πιο
αναλυτικά:
Όλοι όσοι ενδιαφέρονται να υποβάλουν Μ.Δ. για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση ή/και Π.Μ.Δ. για
εισαγωγή σε Δημόσια ΙΕΚ, θα απευθυνθούν στο Λύκειό τους από την Δευτέρα 19 Ιουνίου, για να αποκτήσουν
προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password). Με αυτόν τον προσωπικό κωδικό θα μπορούν μετά από την
ανακοίνωση των βαθμών των ΓΕΛ, να προχωρήσουν αρχικά στην επεξεργασία και τελικά στην οριστική υποβολή
του Μ.Δ., κατόπιν νεότερης εγκυκλίου.
Συνεπώς, όλοι οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να προσέλθουν στο Λύκειό τους, για να αποκτήσουν προσωπικό
κωδικό ασφαλείας (password), από την Δευτέρα 19 Ιουνίου ως και την Παρασκευή 30 Ιουνίου.

Για να διαβάσετε όλες τις πληροφορίες αναλυτικά πατήστε εδώ.

H Ηλεκτρονική Σχολική Τάξη (η-τάξη)